N4Y9Ss3KalZ4XFNRE5W9OaJLJCQ

Ocak 25, 2013

Cam Yemek Odası Masaları


Cam, doğal bir malzeme olması ve şık görüntüsü sebebiyle yemek odalarında ve mutfak masalarında sıkça kullanılan bir malzeme. Kolaylıkla iz olması sebebiyle düzenli temizlik gerektiriyor olsa da, iyi bir tasarımla kullanılmış cam masalar, oldukça ferah ve iç açıcı bir etki bırakıyor insanda.
Bonaldo-Italy
Cam oldukça hassas bir malzeme. Çok kolay kırılabiliyor olması, özellikle yemek masalarında sıcak porsiyonlara ve metal servislere ev sahipliği yapacağı düşünüldüğünde 'acaba kırılır mı, acaba çatlar mı' soruları sanırım cam masa seçimi yapan bir çok kişinin aklını kurcalıyordur.
Selva
Temperli, yani kırılmaz camdan üretilen masaları tüm bu şüphelerden uzak bir şekilde gönül rahatlığıyla kullanmak mümkün. Yüksek ısıya ve çarpmalara karşı dayanıklı bir teknikle üretilen cam masaları kırmak öyle çok kolay olmuyor. Teknik konularla ilgili çok faydalı olduğunu düşündüğüm  temperli cam yazısı bu konuda oldukça detaylı bilgi sunuyor. 
Selva
Tabi masa cam olunca, diğer malzemelerle yapılan masalarda olduğunun aksine, masa ayakları da oldukça önem arz ediyor. Ayak tasarımı, üzerindeki camın güzelliğiyle birleşip bir bütünlük oluşturuyor.
Sevgili dayıcığımın evinde yıllar önce cam bir yemek masası vardı. Masa ayakları arasında camın hemen altındaki büyük çiçek bahçesi, yapma çiçekleri sevmesem de yemekte içimi açardı.

Italy Design
Italy Design
Taylor Llorent Furniture
Better Improvement
Houzz Furniture
Interioran Design
Goyovo
Goyovo
Kebod

2013 tasarımı bu yemek masaları da oldukça şık tasarlanmış. Camın doğallığını sanki yemek odalarına taşımış, ne dersiniz?  

4 yorum :

 1. Çok güzel görseller teşekkürler

  YanıtlayınSil
 2. Benim mutfaktaki yemek masam da cam ama kırılabilecek kadar ince değilve ısısya dayanıklı. Kullanımı da rahat ayrıca. Zaten yeni tarz masaların hepsi çok şık, benimkini herkes çok beğeniyor. resimlerde çok hoş ayrıca :)

  YanıtlayınSil
 3. neden fiyat yooook olsa internetten bile alırımm

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Melike Hanım. beğenmenize çok sevindiim. Bu ürünler Italyan firmalara ait. Fiyatlarını net olarak bilmesem de az çok tahmin ediyorum. Yaklaşık 4000-5000 € gibi rakamlara şık bir masa bulabilirsiniz bu tarz. İstanbul'da iseniz bu ürünleri Address Istanbul'da bulmanız olası. Ayrıca Sihir Mobilya'ya da bakmanızı tavsiye ederim.
   Ama fiyatları yüksek derseniz yerli bir üreticiye özel üretim yaptırmanız da mümkün. Bu durumda maliyeti ebatına ve ayak materyaline göre 3500-6000 TL civarında olabilir.
   Umarım yardımcı olabilmişimdir.
   Sevgiler...

   Sil

Bunlar da İlginizi Çekebilir