N4Y9Ss3KalZ4XFNRE5W9OaJLJCQ

Ocak 12, 2013

Ev Dekorasyon Trendleri 2013

Dünyanın bir çok ülkesinde her yıl düzenlenen fuar ve organizasyonlarda, bir sonraki sene nelerin revaçta olacağı, hangi ürün ve renklerin daha çok kullanılacağı konularında ipuçları verilir. Bu ipuçları ve değerlendirmeler sonucunda, üretici firmalar, bu bilgilerden yola çıkarak ürünlerine, koleksiyonlarına şekil verirler.
Home Stories A to Z


Moda ve trendlerin belirlenmesinde rol alan bir çok detay vardır. Bu belirlemelerin; seneye mavi moda olsun, ahşap kullanılsın, çiçekler ön planda olsun demekle olmadığını hepimiz de biliyoruz. İşinin uzmanları tarafından yapılan bu öngörülerin dayandığı önemli noktalar var. Teknoloji, kullandığımız ürünlerin ham maddeleriyle ilişkili yıllık rekolte değerleri (pamuk, keten vb üretim çokluğu veya azlığı ), doğa ve atmosfer olayları, yaşam standartları gibi.
Home Stories A to Z

Maison Objet Paris, Londra Tasarım Haftası, Heimtex gibi ev dekorasyonunun önde gelen fuarlarında belirtildiği üzere, 2013 yılında doğallığın ve sadeliğin ön planda olacağını görüyoruz.

Bu yıl; kristal gibi transparan ve aydınlık, tüm gereksiz ve fazlalıklardan arındırılmış, sade ve doğal bir yaşam stili ön planda. Evimizdeki tüm fazlalıkları, çok fazla kullanmadığımız eşyalarımızı, tavan arasına kaldırıyoruz. Yaşam alanlarımızı, bize konfor ve rahatlık sağlayacak, hayatımızı kolaylaştıracak şekilde arındırıyoruz.

Evimiz daha aydınlık ve ferah. Abartıdan uzak, basit detayları olan, daha açık renk mobilyalar ve kumaşlar hakim. Her şeyin en iyisine sahip olma isteğiyle minimalist lüks detayları sokuyoruz hayatımıza. Eskiyi, günceli ve yeniyi harmanlayıp kendi stilimizi yaratıyoruz. Alışkanlıklar ve stiller, duygu ve tutkuları artırıyor, hareketli ve canlı bir yaşam isteği uyandırıyor.

Teknolojik yeniliklerle geleceğe optimistik bakış açısı yeniden canlanıyor. 4 element ön planda; hava, ateş, toprak, su. Berrak, hafif, doğal bir yaşam tarzı. Doğal olan materyallerden yaratılmış sade ama lüks yaşam stili.
Home Stories A to Z

John lewis
Uktv
Retro tasarımlar son zamanlarda olduğu gibi 2013 te de oldukça ilgi odağı olacağa benziyor. Doğal metaller ve toprak,  cam ve kristaller, toprak renkleri, pasteller, Pantone tarafından açıklanan Zümrüt yeşili, 2013 te oldukça ilgi odağı olacak görünüyor.  

Trendler ne olursa olsun, her zaman söylediğim gibi, siz en huzurlu ve mutlu nasıl hissediyorsanız onu koyun hayatınıza. Yaşam alanı sizin, hayat sizin, konfor sizin... Önemli olan size verdiği mutluluktur.

   
2 yorum :

  1. Yapraklı yastıklara bayıldım, lastik mühürle uygulayabilir miyim acaba beyaz bir yastığa, denemeliyim mutlaka..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Olabilir neden olmasın :)) hadi bekliyorum sonucu ;)

      Sil

Bunlar da İlginizi Çekebilir